wrz - 21 - 2016

Ocena symulacji szkoleniowej – spór

Interdyscyplinarna zabawa strategiczna to oczywiście Kulminacyjny moment udanego wykładu biznesowego czy wydarzenia edukacyjnego. To właśnie z tej przyczyny trenerzy musza niejednokrotnie przeznaczyć naprawdę sporo godzin nad wymyśleniem specjalistycznej zabawy szkoleniowej. A gdy już to zrobią usiłują zastrzec prawa autorskie by w kolejnych latach zarabiać na prawach autorskich. Przychody z tego typu działalności potrafią czasami dochodzić do kilkuset tysięcy złotych rok do roku. Nawet gdy trzeba założyć podatek. Ale i tak zyski są wysokie. Tak bardzo są to atrakcyjne zarobki, iż kilkuset konsultantów w Polsce żyje przede wszystkim z udustępniania innym symulacji.
W blogu Goldenline odbywa się w tej chwili mała kłótnia w której menedżerowie HR toczą potyczki w temacie niewiadomego aczkolwiek rzecz jasna nieudowodnionego złamania przepisów ustawy prawo autorskie. Spory prawne trwaja w wątku dedykowanego opiniom o symulacjach Training Partners
Omawiane tematy wyzwoliły adrenalinę debatujących specjalistów do spraw szkoleń. Co drugi ekspert ma mimo szczątkowej ilości faktów wyrobione zdanie. Poruszane są kwestie proc esu sądowego. Rekomendujemy zalogować się i poczytać.
A tak na boku – kwestia domniemanego plagiatowania ćwiczeń menedżerskich jest przedmiotem sporu nawet sędziów i nikt go definitywnie nie rozwiązał. Konsultanci ealizujący szkolenia menedżerskie, konferencje sprzedażowe czy wyjazdy integracyjne mają spory dylemat. Również precedensy z poprzednich sporów sądowych nie nasuwają jednoznacznych rozstrzygnięć.
Zapraszamy do wyrażania własnych opinii.
Pożyczki
Biuro księgowe
Biuro rachunkowe
Biuro podatkowe

Comments are closed.