kwi - 11 - 2016

Wiedeń – perła Europy

W Europie możemy obecnie znaleźć całe mnóstwo rozmaitych stolic które potrafią wprawiać każdego turystę w prawdziwy zachwyt niesamowitymi zabytkami jak i zwyczajnym pięknem, nierzadko wynikającym z bogatej historii. Do zdecydowanie najistotniejszych z nich bez wątpienia zalicza się Wiedeń, które przez całe wieki pełnił funkcję jednego z najistotniejszych ośrodków politycznych oraz kulturalnych Europy.
Austria jest krajem znanym z całego mnóstwa rozmaitych atrakcji. Przede wszystkim w jej granicach leży znaczna część Alp, przez co może to być prawdziwy raj przede wszystkim dla każdego miłośnika narciarstwa czy też jakichkolwiek innych sportów zimowych. Równocześnie jednak miasta takie jak Wiedeń są doskonałym dowodem na to, że jest to również kraj o niezwykle bogatej historii. W jej stolicy możemy obecne zobaczyć całe mnóstwo różnych zabytków związanych z praktycznie każdą epoką europejskiej historii.
Jeżeli w takim razie zamierzamy się akurat wybrać do Austrii – nawet po to, aby jeździć na nartach – to naprawdę warto odwiedzić także jej stolicę. Śmiało można stwierdzić, że jest to jedno z najpiękniejszych miast w całej Europie, natomiast wszystkie znajdujące się tu zabytki zachwycą nawet najbardziej wybrednych turystów!
źródło: http://www.peterfuss.com.pl, http://samoyed-info.pl, azs-bydgoszcz.pl, http://willsoor.com.pl

Comments are closed.