sty - 8 - 2017

Naturalna pielęgnacja dla zielonych

Producenci kosmetyków od zawsze ścigali się w lansowaniu coraz to bardziej nowatorskich, „cudownych” przepisów i wykorzystaniu jeszczebarwniejszych i egzotycznie brzmiących składników. Wyścig ten zaprowadził jednakże do skutku takiego, że notorycznie na skórę aplikujemy mnóstwo sztucznych odczynników. Większość z nich w ciągu lat ujawniło swe szkodliwe działanie. W sprzeciwie wobec tego technologicznego pędu kształtuje się coraz bardziej popularna ekologiczna kosmetyka.

Czym wyróżniają się kosmetyki naturalne?

Od jakiegoś czasu coraz wyraźniej obserwujemy kierunek opierający się na obecności w specyfikach pielęgnacyjnych związków wywodzących się z roślinnego ekosystemu. Nader często mogą być to półfabrykaty całkowicie znajome współczesnym seniorom. Na wokandę powracają naturalne produkty, jak wosk pszczeli olej lniany i tym podobne roślinne produkty, czy olejki eteryczne. Jak grzyby po deszczu rodzą się także firmy wystawiające na sprzedaż absolutnie naturalne środki do pielęgnacji, a więc takie, w jakich składzie nie znajdziemy obecności chemicznych surowców.

Jakie kosmetyki organicznego pochodzenia warto wypróbować oraz ze względu na co?

Duża liczba użytkowników raportuje pozytywne wyniki i decyduje się absolutnie przestawić na te nowe rozwiązanie. Od czego zacząć, ażeby sprawdzić, czy ekologiczne wyroby pielęgnujące będą dla nas trafione? Oczywiście można wypróbować organiczne, natłuszczające masło do ciała oraz naturalny scrub do ciała. Wspomniane wyżej produkty są godne zainteresowania i , łatwiej też jest je kupić. Jest możliwym również zabrać się za ich produkcję samemu. Organiczne masło do skóry złożone z masła shea, czy też kakaowego to wspaniały specyfik, do wykorzystania w jesienne wieczory. Ekologiczny scrub do ciała to również idealny naturalny kosmetyk na start. Stworzony samodzielnie, przykładowo z cukru czy mielonej kawy z dodatkiem soku z aloesu i oleju arganowego połączonego z sokiem z aloesu wyniesie nas tyle co nic, a działa fenomenalnie, gwarantując nieprzeciętnie gładką i miękką skórę.

Jak nie wpaść w marketingowe sidła?

Rozpoczynając doświadczenie z naturalną kosmetyką łatwo wpaść w jedną z zasadzek stawianych przez producentów. Wiele zewnętrznych powłok na sklepowych półkach bije po oczach hasłami w stylu „eko” czy „zielone”, niestety najzwyczajniej mogą być to zabiegi marketingowe. Należy zatem przeglądać listy składników nabywanych kosmetyków. Dobrze jest też przeszkolić się z tematu, przykładowo korzystając z internetu, poznając to, jakie z komponentów są naturalnego pochodzenia oraz korzystne, a które z nich krzywdzące.

Zobacz więcej na
wildbliss.pl

Comments are closed.